Луцький центр професійно-технічної освіти

Кравець

Spread the love

В світі багато професій, одна з них – кравець.
Її усюди шанують, бо кравець не просто митець.
Він творить людину, він бачить її почуття.
На тканині відтворить картину – картину людського життя.
Кравці ніким не замінні у світі, професія їх значна.
І в кожному навіть столітті ніколи не зникне вона.

Загальна характеристика професії

Чи може бути щось краще для дівчини, ніж вміння шити? Як би не змінювалось життя, бажання бути привабливою і модно одягненою не покидає жінок ніколи.
Кравець – це провідна, популярна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.
Створення одягу – це складний процес, у якому зайняті фахівці найрізноманітніших професій. Безпосереднім пошиттям одягу займаються кравці, тобто фахівці, які можуть виконувати технологічну обробку будь-якого вузла одягу і зібрати всі деталі в готовий виріб. Кравці можуть працювати на швейних фабриках і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працювати в ательє, виготовляти одяг за індивідуальними замовленням.

Умови роботи

Праця кравця належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Трудова діяльність кравця здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією.

Кравець 4 розряду повинен вміти:

 Виготовляти з розподілом праці та ремонтувати брюки, напівкомбінезони. Ремонтувати й оновлювати натільну білизну (типу піжам, кальсонів, нічних та нижніх сорочок), постільну фасонну білизну та інші подібні їм вироби з різних матеріалів на машинах вручну без розподілу праці або з її розподілом у бригаді. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки прорізних кишень, обшивних петель, викроювання та підгонки підкладки з верхом виробу, обробки пояса брюк, обробки задніх половинок брюк, спрасування вручну для створення форми чи посадки; остаточної волого-теплової обробки зазначеного виробу.

 Шити за індивідуальними замовленнями верхні сорочки, а також моделі та зразки. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, розрізів переду планками, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, обшивання петель вручну; виконувати волого-теплову обробку пілочок, рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки верхніх сорочок. Проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт.

: Шити з розподілом праці куртки, жилети чоловічі (крім жилетів на хутряній підкладці), бушлати, сорочки формені у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, прорізних кишень, обшивних петель, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, викроювання та підгонки підкладки за верхом виробу, спрасування вручну пілочок верху для створення форми в області грудей, посадки зметаних рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки зазначених виробів. Обробляти деталі верху, низу виробів, наметувати пілочки на бортову прокладку вручну, вистьобувати підкладку й утеплювальну прокладку з виробом, виконувати волого-теплову обробку виготовленої бортової прокладки, дублювати деталі на пресі, виконувати волого-теплову обробку деталей виробу після розпорювання та чищення, ремонтувати шляхом вклеювання, вшивання, пришивання, застрочування вставок, доточок, накладок, на ділянках верху під час пошиття та ремонту різних виробів. Зашивати дефекти в штучних виробах зі збереженням рисунка, штопати візерунчасті та капронові вироби, трикотажні полотна, розправляти затяжки. Оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою. Готувати вироби до примірок індивідуально або в бригадах з розподілом праці.

Перспективи

Навчаючись в Луцькому центрі ПТО професії кравця, учні набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.
Під час проходження виробничої практики на фабриках, приватних підприємствах швейної галузі учні вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок. Крім того, під час практики роботодавці мають нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм після закінчення навчання робочі місця.
Загалом, згідно статистичних даних, ймовірність працевлаштування після навчання за професією «Кравець» складає близько 90%. Сьогодні фахівець з кравецької справи не залишиться без діла, оскільки якщо не в будній день, то принаймні до свята багато хто мріє про створення своєї особистої неповторної сукні чи оригінального костюму.
Кравецька справа є творчою, а отже цікавою, оскільки споглядати на красиво та зі смаком одягнених людей, бачити їх щасливі, задоволені обличчя – чи не найбільше задоволення?
Обравши професію «Кравець», Ви навчитеся швидко та якісно шити вишукані пальта, спідниці, сукні для святкових подій, а також дитячий та чоловічій одяг. Ви познайомитесь з різними стилями в одязі, навчитеся працювати з тканиною, лінією та кольором. Вас навчать основ конструювання за індивідуальними мірками модного жіночого, чоловічого і дитячого одягу.

Луцький центр ПТО запрошує на навчання за професією «Кравець» випускників загальноосвітніх шкіл на базі базової та повної загальної середньої освіти. Термін навчання — 2 роки. Чекаємо на зустріч з Вами.

Творчі роботи учнів

Творчі учні закладу мають можливість проявити себе у створенні моделей одягу. В Луцькому центрі ПТО діє навчально-тренувальний проект  професійно-практичної підготовки —   Дизайн студія. В її структуру  включено Дизайнерський гурток, завдання якого  виявляти і розвивати творчий потенціал обдарованих учнів до художньої творчості. Очолюють підрозділи Дизайн студії досвідчені,  прогресивні, творчі педагоги. Заняття проводяться таким чином, щоб учень мав можливість створити цікаву композицію згідно зі своїми вподобаннями кольору і форми.

Учні опановують знання з основ композиції, малюнку, живопису, що успішно застосовується учнями у створенні власних художніх образів, текстильних пано, моделях костюму.

Учасники Дизайн студії та їх наставники  постійно працюють над створенням та розробкою колекцій одягу, які представляються на обласних, всеукраїнських, міжнародних  конкурсах, демонструються на переглядах в навчальному закладі, в концертних,  профорієнтаційних програмах, які відбуваються в Палаці учнівської молоді, Палаці культури «Просвіта», обласному академічному  музично–драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

Translate »