Луцький центр професійно-технічної освіти

Перукар (перукар-модельєр)

Spread the love

 

                        Характер роботи

Перукар — людина краси.

Фахівець  перукарської справи не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічне вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми.

Перукар-модельєр виконує модельні та вечірні зачіски, авангардні стрижки, молодіжні та вечірні зачіски, стрижки гарячими ножицями, весільні укладки, спектральне фарбування, володіння технологіями провідних фірм.

Кожен перукар має свій стиль і почерк. Завдання перукаря — підкреслити вашу природну красу і зробити вас ще кращими.  Майстер повинен уважно оцінити ваш зовнішній вигляд: форму обличчя, тип, якість волосся і навіть фігуру. Він має поцікавитись, чим ви займаєтесь і яка у вас професія.  Для хорошого перукаря робочий матеріал — це не лише ваше волосся.

Перукар – це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки вправно виконує свою роботу, але й дарує людям радість. Отже, для того, щоб професія, яку ми обираємо, приносила нам захоплення, радість та впевненість у своїх силах і вміннях, потрібно обирати її за покликанням і здібностями.

Умови роботи

За ступенем важкості та напруженості праця перукаря характеризується як фізична праця середньої важкості та напруженості, відноситься до розряду ручної  із застосуванням малої механізації.

Перукарі працюють у салонах — перукарнях,  салонах краси за індивідуальним методам організації праці. Темп праці примусовий, швидкий, праця неритмічна: час великого напруження змінюється повною відсутністю роботи, очікуванням клієнта.

Перукар 2 класу повинен уміти:

виконувати послуги з миття  голови, прості,  класичні та базові модельні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки; виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг”,   гарячу завивку волосся  локонами різних видів,  прості та базові модельні зачіски із застосуванням бігуді.  Виконувати послуги з  хімічної завивки волосся із застосуванням звичайних та спіральних коклюшок.  Фарбувати волосся  барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся сучасними способами. Виконувати  зачіски концентрованого типу з довгого волосся.

Перспективи

Представники даної професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім’я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах.  Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.

Луцький центр ПТО  запрошує здобути професію  перукаря   усіх  випускників 11-х класів. Термін навчання 1 рік.

 


 

 

 

 

Translate »