Луцький центр професійно-технічної освіти

Фотограф (фотороботи)

Spread the love

Фотокамера – це пензель,
Плівка – полотно, а фотограф – художник.
Якісна фотографія не виконується і не знімається.
Вона ретельно створюється.

Фотограф – працівник, який здійснює фіксацію видимого зображення на фізичних носіях (світлочутливих фотографічних матеріалах або у цифровому вигляді).

Загальна характеристика професії

Фотограф – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. В професії фотограф можна виділити ряд спеціалізацій: фоторепортер, фото лаборант .Фотограф виконує замовлення різного призначення і для різних категорій населення; фотографує на документи, портрети, робить художнє, репортажне фото, тощо. Під час своєї діяльності фотографи використовують фотоапарат, фотоспалах, штатив, комп’ютер, сканер, принтер, флешки.

Кожна фотографія повинна сприйматись як мистецький витвір. Фотограф не говорить, він показує. Його мова створена не з слів, а з образів і вони можуть виявитись більш виразнішими від виступу самої красномовної людини. І мить отриманої візуальної інформації нерідко стає більш насиченішою ніж сторінки звукового тексту. Побачив – сприйняв. Фотографія зближує людей, бо мова її образів не потребує перекладу. Це – зафіксована мить, мить людського життя чи навколишнього світу.

Жоден художник ніколи не зможе так ідеально вихопити мить з життя, як це може зробити фотограф, тримаючи в руках фотоапарат. Об’єктив допомагає звернути увагу на ті деталі, які не помічає наше око.
Щоб пробудити в учнів мистецьке бачення, розвинути творчу уяву, витончений смак ми працюємо не лише на уроці, а індивідуально та в позаурочний час. Максимум часу відводиться на практичні заняття.

Умови роботи

Праця фотографа належить до праці середнього ступеня тяжкості. Фотографами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.

Трудова діяльність фотографа здійснюється як в спеціалізованих приміщеннях так і в не дуже придатних місцях. Наприклад:  воєнні дії, мітинги тощо. Темп праці достатньо швидкий, ритмічний.

         Перспективи

Професія «фотографа» потребує постійного професійного навчання, має перспективи  росту. Для просування по кар’єрі професійного фотографа потрібно відвідувати  спеціальні майстер-класи, тренінги, виставкові експозиції сучасних майстрів. При цьому відбувається не  тільки  професійне зростання, але  удосконалюється духовний і моральний світ, що дає змогу отримати потенційних клієнтів, які знають «чого хочуть» і мають кошти на ваші послуги.

Фотографи потрібні в ЗМІ, в журналах, газетах, в Інтернет-виданнях. Тут їх чекає репортерська робота, відвідання різних заходів, зйомки подій.

Фотографи затребувані і у фірмах, що спеціалізуються на організації корпоративних і приватних вечірок, днів народжень, банкетів та весіль. І доки тамада розважає гостей, фотограф зніме найцікавіші моменти свята.

Можна співпрацювати з рекламними агентствами. Потрібно уміти яскраво, красиво представити образ пропонованого для продажу продукту. Портретна зйомка також нестримно набирає популярність.

В фотостудіях майстри фотографують зірок шоу-бізнесу, акторів кіно і естради, і просто бажаючих увічнити самих себе за кругленьку суму.

Великий плюс професії — свобода. Багато фотографів вважають за краще працювати позаштатно — фрілансерами. Зазвичай вони співпрацюють відразу з декількома виданнями або фотостудіями, куди відправляють свої роботи.

Мінус професії  — робота в умовах жорсткої конкуренції.

Для учнів організовуються зустрічі з відомими фотохудожниками, проводиться перегляд живописних картин, відвідування фотовиставок.
Безмежні можливості надає комп’ютерна обробка фотовідбитків. Учні із задоволенням працюють в програмі «Adob Photoshop».
Багато випускників Луцького центру професійно-технічної освіти отримали путівку у робітниче життя, стали справжніми митцями. Серед них , добре знаний в області фотографи Сергій Дубинка, Юрій Костюк, редактор газети «10-й квартал» (м. Луцьк) Микола Комаровський , оператор групи Юрія Сенкевича (телепередача «Клуб кіномандрівників», ЦТ м. Москва) Василь Іванюк, оператор телекомпанії ТЕТ (м.Київ) Санін Дмитро та інші талановиті, закохані у справу свого життя люди.

Луцький центр ПТО запрошує на навчання за професією «фотограф (фотороботи)» випускників загальноосвітніх шкіл 11 класів.Термін навчання 1 рік.

Translate »