Луцький центр професійно-технічної освіти

Інноваційна діяльність закладу

Spread the love

      Важливим аспектом в інноваційній діяльності педагогів навчального закладу є робота над створенням програмно-педагогічних засобів навчання. Серед напрацювань – підручник «Технологія виготовлення одягу», навчально-методичний посібник «Конструювання одягу. Лабораторний практикум», посібники «Візажна справа», «Обладнання швейного виробництва». До кожного з них розроблено електронну версію. Використання електронних підручників на уроках спецдисциплін, виробничому навчанні дає можливість урізноманітнити форми і методи навчальної діяльності учнів та педагогів, забезпечує швидкість обробки інформації, дає можливість моделювати різні технологічні процеси, оптимально диференціювати навчальну діяльність учнів залежно від рівня їх підготовки та пізнавальних інтересів.
Визначною подією у житті навчального закладу було створення навчально-методичного Центру дизайну одягу. За час існування надавалася консультативна, практична та методична допомога в питаннях впровадження в навчальних процес передових технологічних процесів, апробації нових методик, засобів навчання, виконувалося проектування колекцій та розробка технічної документації на їх виготовлення. З великим успіхом проходили демонстрації моделей одягу для презентацій продукції різних компаній, на загальноміських та обласних святах.
Центр дизайну одягу надавав консультативну допомогу модельєра, виготовляв моделі сценічного для обласного музично драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка та інших установ та організацій.
Керівник Центру, майстер виробничого навчання І категорії, І. М. Фесенко працювала над проектуванням та виготовленням авторської колекції з елементами народного костюма «Квітка Волині».
Продовженням даного проекту стала реорганізація навчально — методичного Центру дизайну одягу в Дизайн студію. В структуру Дизайн студії включено Театр моди, Школа перукарського мистецтва, Школа мистецтва дефіле, Арт – фото, навчально-методичний та консультативні відділи. Керують роботою найбільш досвідчені, прогресивні, творчі педагоги. В плані роботи — впровадження в практику роботи новітніх виробничих технологій, передового педагогічного досвіду, сприяння розвиткові творчої ініціативи педагогів та учнів, забезпечення належної організації стажування майстрів виробничого навчання та викладачів спец дисциплін.
Впровадження сучасних форм виховної роботи здійснюється через роботу учнівського парламенту, ради гуртожитку, вечірньої гімназії для дівчат «Берегиня», клубів за інтересами «Любисток», «Духовність».
Інноваційна спрямованість діяльності навчального закладу дає позитивні результати. Серед вагомих здобутків останніх років — зайняте ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «кравець», І місце — у Всеукраїнській виставці – конкурсі декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», І місце – в обласній виставці дидактичних та методичних досягнень «Інноваційний підхід до наукового супроводу навчально – методичної діяльності».
Тому не випадково, за підсумками Всеукраїнської конференції  Луцький центр професійно – технічної освіти визнано одним із найкращих в Україні (про що повідомлено в газеті «Освіта України» за 22 серпня 2007 року) та за наказом Міністерства освіти від 28 серпня 2007 року №866 внесено до Всеукраїнського маршруту вивчення інновацій у системі професійно – технічної освіти.