Луцький центр професійно-технічної освіти

«Пам’ять жива, допоки ми пам’ятаємо!»

Spread the love

З 29 січня по 02 лютого 2018 року в групі №1 (професія кравець, закрійник) куратором групи С. С. Чебом, майстрами виробничого навчання Н. А. Малощицькою та Н. П. Панасюк було проведено декаду виховної роботи.

Мета декади: вшанування пам’яті героїв минулого та сучасності.

Тиждень декади співпав з пам’ятними подіями, які назавжди викарбувані в історії нашої держави. Однієї з таких подій є бій під Крутами… 100 років минуло з часу цього незабутнього подвигу – подвигу молодих українських патріотів. Саме тому 29 січня проведено виховну годину «Дзвони народної пам’яті герої Крут»  в ході якої здійснено ознайомлення з передумовами цього кривавого бою, його героїчними учасниками, перипетіями та наслідками для подальшої долі новоствореної тоді молодої держави – Центральної ради. Учасники заходу дійшли висновку, що смерть молодих українських хлопців не була марною. Вона відіграла велику роль у становленні української державності.

Вшанування героїв минулого та знання власної історії є надважливою складовою національно-патріотичного виховання молоді. Саме тому 01 лютого учнівський колектив разом з керівниками групи та вихователем гуртожитку Адамчук С. В. відвідали спортивно-розважальний комплекс «AdrenalinCity» де переглянули фільм українського режисера кримсько-татарського походження АхтемаСейтаблаєва «Кіборги». Сюжет фільму розповідає про бійців-добровольців, які тримали Донецький аеропорт. Перегляд стрічки не залишив байдужим нікого. Всі покидали зал з заплаканими очима та твердою вірою в те, що наша країна в безпеці, якщо на захисті її стоять такі відчайдухи.

Майстрами виробничого навчання Панасюк Н. П. та Малощицькою Н. А проведено майстер-клас: «Виготовлення екібани з гілок ялини». Тема вибрана не випадково, адже 2 лютого  відзначалась 74-та річниця визволення м. Луцька від німецько-фашистських загарбників і тому її було покладена до обеліску слави в с. Теремно, як знак поваги до тих, хто своєю самопожертвою дозволив нам зараз жити у вільній та суверенній державі.

«Помітив, що для того, щоб зробити людину щасливою, не треба якісь величезні простори. Досить включити фантазію і облаштувати той мінімум, який маємо, щоб почувати себе краще», — саме ці слова та багато іншого встиг сказати за своє життя той, кого немає з нами вже три роки — Кузьма Скрябін.

02 лютого проведено вечір пам’яті «Ти з нами», учасники якого з посмішками та сумом згадувати Кузьму, переглядали фільм про Андрія, ділились власними думками відносно творчості гурту «Скрябін».

По завершенню заходу усім були роздані пам’ятки з найвідомішими та найвлучнішими цитатами Кузьми та виконано акустичну версію пісні «Люди, як кораблі».

Логічним продовженням вечора пам’яті стала екскурсія в торгово-розважальний комплекс «Сіті-парк», де знаходиться єдиний в Україні пам’ятник Андрію Кузьменку. Учні та педагоги віддали шану відомому музиканту: поклали квіти, виконали під супровід гітари найвідоміші хіти гурту «Скрябін»: «Мам», «Люди, як кораблі», «Старі фотографії», «Сам собі країна» та інші. Ці чудові пісні не можуть залишити байдужими нікого. Адже, не зважаючи на те, що Кузьма не здобув за життя ніяких офіційних звань та нагород, де факто він був народним артистом! Ми пам’ятаємо тебе Кузьма! Фінальний акорд, що пролунав в той день біля пам’ятника став фінальним для всієї декади.

Ми пам’ятаємо своїх героїв  і ніколи не забудемо….

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *