Луцький центр професійно-технічної освіти

«Її вірші, як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть»

Spread the love

26 лютого 2018 року учасники клубу «Патріот» мали можливість долучитись до світу музики і слова на літературно-музичній зустрічі в стінах волинської обласної бібліотеки для  юнацтва, приуроченій дню народження Лариси Косач-Квітки, яку весь світ знає як видатну українську письменницю Лесю Українку.

Леся Українка і музика… Особливе місце посідала музика в житті письменниці. Вона володіла технікою гри на фортепіано настільки, що могла вільно читати з аркуша складні твори класичного репертуару, виконувати сонати Бетховена, ноктюрни, вальси і прелюдії Шопена, п’єси Шумана, твори Лисенка, Завадського… Музика давала поетесі творче літературне натхнення. Пісня музика і мелодія – ці образи в поезіях Лесі Українки набували символічного значення, втілюючи високе прагнення до краси і оптимізму.

Неперевершено звучали романси на слова Лесі Українки волинських композиторів Мирослава Стефанишина та Віктора Герасим’юка.

Аудиторія вперше для себе відкривала романси і пісні, написані на слова Лесі Українки у виконанні Ади Роговцевої, Жанни Бондарук, Тетяни Ціхоцької, сестер Тельнюк.

Цікаво було всім, адже кожен відкривав для себе по-іншому Лесю Українку, слухав її. І чув!!!

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *