Луцький центр професійно-технічної освіти

Організовано майстер-клас з розпису Великодньої писанки для учасників клубів за інтересами

Spread the love

 

Творіння Божої краси у мить натхнення,
Весна… Великдень… Боже Воскресіння…
І писанка, як серця одкровення,
Як Боже й людське трепетне творіння.

Вже за тиждень святкуватиметься одне з найвеличніших свят – Великдень. У передсвяткових клопотах жінки та дівчата беруться за давнє-предавнє ремесло – розписування писанок.

Учнівська громада закладу не залишились осторонь святкових приготувань, долучившись до майстер-класу з писанкарства, який провів майстер народних ремесел, директор музею села Княгининок — Андрій Бондарук.

З особливим задоволенням прослухали цікаву розповідь про історію писанки та чим вона відрізняється від крашанок, дряпанки, крапанок і т.д.,  а також ознайомились із технікою виконання цього прекрасного виробу.

Бджолиний віск був обов’язковим компонентом при розписі яйця. Бджолу називають «Божою мушкою», що носила свій віск від самого сонця.
У поєднанні з трьома чинниками: водою, вогнем і бджолиним воском, цілий ряд магічних символів надавав писанці велику силу оберегу.

Процес виготовлення писанки досить складний, потребує особливого терпіння і вміння, тому під час роботи над писанкою панувала тиша.

Кожен учасник майстер – класу по завершенню уявив: справжня українська писанка, яка покладеться в святковий кошик — створена власними руками!

Всі присутні  особисто долучились до збереження звичаїв та традицій, а головне – навчать цьому інших.

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *