Луцький центр професійно-технічної освіти

У вишивках, як у піснях, — душа народу

Spread the love

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка — яскравий приклад і підтвердження цьому.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців.

Основна мета заходів, які вудбувались впродовж останнього тижня в закладі,  – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді, адже вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.

Учасники клубу «Патріот» взяли участь у десятому Всеукраїнському фестивалі «Вишиті обереги єднання», що відбувся на Театральному майдані міста 12 травня.

Засідання вечірньої гімназії для дівчат «Берегиня» проведено у формі народознавчої мандрівки: «У вишивках, як у піснях, — душа народу». Під час якої знайомились та вивчали український етнічний бренд – вишивку.

Зараз вишиванка є популярним елементом у світовій моді. Елементи традиційної української вишивки використовують в своїх колекціях багато модних домів. Саме тому, на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну Оленою Панченко проведено бесіду зі здобувачами освіти на тему: «Композиційне рішення обробки виробу оздобленого вишивкою».

На свято вишиванки, 16 травня, в закладі кожен свідомий громадянин зробив абсолютно простий вчинок – просто одягнув вишиванку. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Тож бережіть своє, українське, яке належить нам з діда-прадіда, є неоціненим оберегом історичної пам’яті, духовною скарбницею з бабусиної скрині, і носіть на долю і щастя. Вишиванка – це наш національний оберіг і наш український космос…

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *