Луцький центр професійно-технічної освіти

Проведено декаду виховної роботи в групі №1 під гаслом: «Волинь моя – така далека і близька…»

Spread the love

Куратором Сергієм Чебом спільно з майстрами виробничого навчання Наталею Панасюк, Наталею Малощицькою в  групі №1 проведено декаду виховної роботи під гаслом: «Волинь моя – така  далека і  близька…».

Знання історії, звичаїв, традицій рідного краю – невід’ємні складові саморозвитку свідомого волинянина. Наша Волинь квітуча та неповторна, багата на цікавинки, але не всі з ними знайомі. З метою поглибленого вивчення рідного краю і було вибрано відповідну тему.

Розпочалась декада проведенням виховної бесіди на тему: «Луцьк – величне місто».

В рамках проведення бесіди здобувачі  освіти поділились своїми знаннями з історії міста, біографії культурних та  громадських діячів Луцька минулого та сучасності, розповіли про свої найулюбленіші місця древнього Лучеська. На завершення бесіди переглянули два  відео кліпи про місто Луцьк:

  • агітаційний проморолик «Чому не варто їхати в Луцьк?», який розказує про культурне та світське  життя міста.
  • музичний кліп луцької співачки Галини Конах «ProLutskbySoloway». Цю пісню можна вважати сучасних гімном нашого міста, оскільки вона насичена великою любов’ю та гордістю за рідне місто.

26 вересня, на передодні Всеукраїнського дня бібліотек, та на продовження декади виховної роботи, спільно з бібліотекарем навчального закладу Поварчук К.І  відвідали міську бібліотеку-філіал № 5.

До гостинного залу якого на творчу зустріч  завітав  відомий заслужений журналіст України, письменник, автор книг оповідань і повістей « Батькова хата», «Спокута», «Рідна мати моя», романів «Іду до тебе», «Суд» Хотимчук Євген Якович.  Автор — людина багатогранна і цікава, а його твори – це щира розповідь про непросту долю сільських людей не залишив байдужими присутніх у залі.

Про свої враження від прочитаного поділилися Валентина Славік та бібліотекар Катерина Поварчук,  зацікавила розповідь автора і здобувачів освіти,  а тому вони задавали питання письменнику, за що отримали у подарунок книги  із автографом автора.

Без знання своєї історії – немає і майбутнього… Багатостраждальна волинська земля бачила багато болі та сліз, що приносила війна та «братські народи». Але завжди  були, є та будуть борці за волю та незалежність рідної землі, які не зважаючи на утиски, переслідування, заслання на катівні будуть до останнього відстоювати свою Батьківщину та твердо стояти на захисті своїх редутів. Саме про таких захисників та мучеників знято фільм режисера Зази Буадзе «Червоний», який здобувачі освіти переглянули разом з  куратором Сергієм Чебом.

Сюжет фільму повертає глядача у 1947 рік до ГУЛАГу, куди  потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром, який був у полоні.

Перегляд фільму не залишив байдужим нікого, адже у багатьох в родинах була власні такі герої, які пережили те, що головні герої фільму. Це історія, яку необхідно пам’ятати.

На завершення проведення декади разом з бібліотекарем Катериною Поварчук було проведено виховний захід-вікторину на тему: «Така Волинь лише одна, одна на цілім світі…» під час проведення якої здобувачі освіти мали  змогу не лише перевірити свої знання про рідний край та взнати багато  нового, але й показати свої спритність та кмітливість..

Командна згуртована робота, можливість саморозвитку та самовдосконалення, а також невеличкі «солодкі» призи не залишили  нікого осторонь під час проведення виховного заходу.

Захід міг стати хорошою жирною крапкою проведення декади виховної роботи, але не став. Це скоріше всього «три крапки», адже стільки ще всього цікавого та не вивченого на цій землі… Далі буде…

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *