Луцький центр професійно-технічної освіти

Соловей співає…

Spread the love

Чергове засідання вечірньої гімназії для дівчат «Берегиня» відбулось 21 лютого з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови,  переглядом документального  фільму «Соловей співає. Доки голос має». Це стрічка про українську мову, проте не через призму політики, а історії та лінгвістики.

Фільм  є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови.

Автори фільму намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні у 21 столітті українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?»

Щоб відповісти на це запитання, творці документального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджували як єдину істину щодо меж, сфер, носіїв української.

Завдання, яке ставила перед собою творча група, яка працювала над створенням фільму – не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.

print

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *